EEE-HA1A221XP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 105mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHA1A221XP
  • Part No:
    EEE-HA1A221XP
    EAR99
    900
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 7.7 mm
  • Voltage:
    10 VDC