EEE-HA0J471UP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (8 X 10.2mm) SMD 300mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHA0J471UP
  • Part No:
    EEE-HA0J471UP
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC