EEE-FTA471XAP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.16 Ohm 600mA 2000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFTA471XAP
  • Part No:
    EEE-FTA471XAP
    EAR99
    900
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 7.7 mm
  • Voltage:
    10 VDC