EEE-FT1V470AR
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 47 µF - 35 V - 20% - 5 X 5.8mm - Surface mount - 240mA - 2000h - 105°C.
Description +
Search Keywords: EEEFT1V470AR
  • Part No:
    EEE-FT1V470AR
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    5 x 5.8 mm
  • Voltage:
    35 VDC