EEE-FT1E821AP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.06 Ohm 1190mA 2000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFT1E821AP
  • Part No:
    EEE-FT1E821AP
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    820 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 10.2 mm
  • Voltage:
    25 VDC