EEE-FPE330UAR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.36 Ohm 240mA 2000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFPE330UAR
  • Part No:
    EEE-FPE330UAR
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    5 x 5.8 mm
  • Voltage:
    25 VDC