EEE-FP0J221AP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 6.3V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.26 Ohm 300mA 2000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFP0J221AP
  • Part No:
    EEE-FP0J221AP
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 5.8 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC