EEE-FN1C561UL
Panasonic
Aluminum Electrolytic Capacitor - SMD - 560uF - 16VDC - Halogen-free - 8mm Dia x 10.2mm - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +