EEE-FKJ331XAP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 6.3V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 280mA 2000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFKJ331XAP
  • Part No:
    EEE-FKJ331XAP
    EAR99
    900
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 7.7 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC