EEE-FK2A680AQ
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 500mA 5000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFK2A680AQ
  • Part No:
    EEE-FK2A680AQ
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    68 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 13.5 mm
  • Voltage:
    100 VDC