EEE-FK1V331P
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 330 µF - 35 V - 20% - 10 X 10.2mm - Surface mount - 850 mA - 2000h - 105°C.
Description +
Search Keywords: EEEFK1V331P
  • Part No:
    EEE-FK1V331P
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 10.2 mm
  • Voltage:
    35 VDC