EEE-FK1H470XP
Panasonic
FK - Aluminium Electrolytic Capacitor - SMD - 50VDC - 47µF - Size D8
Description +
Search Keywords: EEEFK1H470XP
  • Part No:
    EEE-FK1H470XP
    EAR99
    900
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 7.7 mm
  • Voltage:
    50 VDC