EEE-FK1E220R
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 22 µF - 25 V - 20% - 5 X 5.8mm - Surface mount - 160 mA - 2000h - 105°C.
Description +
Search Keywords: EEEFK1E220R
  • Part No:
    EEE-FK1E220R
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    5 x 5.8 mm
  • Voltage:
    25 VDC