EEE-FK1E101XP
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 100 µF - 25 V - 20% - 6.3 X 7.7mm - Surface mount - 280 mA - 2000h - 105°C.
Description +
Search Keywords: EEEFK1E101XP
  • Part No:
    EEE-FK1E101XP
    EAR99
    900
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 7.7 mm
  • Voltage:
    25 VDC