EEE-FK1E101P
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 100 µF - 25 V - 20% - 8 X 6.2mm - Surface mount - 300 mA - 2000h - 105°C.
Description +
Search Keywords: EEEFK1E101P
  • Part No:
    EEE-FK1E101P
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 6.2 mm
  • Voltage:
    25 VDC