EEE-FK1E100R
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 10 µF - 25 V - 20% - 4 X 5.8mm - Surface mount - 90 mA - 2000h - 105°C.
Description +
Search Keywords: EEEFK1E100R
  • Part No:
    EEE-FK1E100R
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    4 x 5.8 mm
  • Voltage:
    25 VDC