EEE-FK1A472AM
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 4700uF 10V 20% (16 X 16.5mm) SMD 1800mA 5000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFK1A472AM
  • Part No:
    EEE-FK1A472AM
    EAR99
    125
  • Capacitance Value:
    4700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 16.5 mm
  • Voltage:
    10 VDC