EEE-FK0J471AP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (8 X 10.2mm) SMD 600mA 2000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFK0J471AP
  • Part No:
    EEE-FK0J471AP
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC