EEE-FC1V221P
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 220 µF - 35 V - 20% - 10 X 10.2mm - Surface mount - 670 mA - 1000h - 105°C.
Description +
Search Keywords: EEEFC1V221P
  • Part No:
    EEE-FC1V221P
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    10 x 10.2 mm
  • Voltage:
    35 VDC