EEE-FC1V100R
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (5 X 5.4mm) SMD 95mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFC1V100R
  • Part No:
    EEE-FC1V100R
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    5 x 5.4 mm
  • Voltage:
    35 VDC