EEE-FC1H330P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 50V 20% (8 X 10.2mm) SMD 300mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFC1H330P
  • Part No:
    EEE-FC1H330P
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Voltage:
    50 VDC