EEE-FC1E6R8R
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 6.8uF 25V 20% (4 X 5.4mm) SMD 60mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFC1E6R8R
  • Part No:
    EEE-FC1E6R8R
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    6.8 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    4 x 5.4 mm
  • Voltage:
    25 VDC