EEE-FC1C101AP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (8 X 6.2mm) SMD 230mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEFC1C101AP
  • Part No:
    EEE-FC1C101AP
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    8 x 6.2 mm
  • Voltage:
    16 VDC