EEE-1HA470AP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (10 X 10.2mm) SMD 130mA 2000h 85°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEE1HA470AP
  • Part No:
    EEE-1HA470AP
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    10 x 10.2 mm
  • Voltage:
    50 VDC