EEE-1HA2R2NR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (5 X 5.4mm) SMD 16mA 2000h 85A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEE1HA2R2NR
  • Part No:
    EEE-1HA2R2NR
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    5 x 5.4 mm
  • Voltage:
    50 VDC