EEE-1HA220WAP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (6.3 X 5.4mm) SMD 40mA 1000h 85°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEE1HA220WAP
  • Part No:
    EEE-1HA220WAP
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    6.3 x 5.4 mm
  • Voltage:
    50 VDC