EEE-1HA220AP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (8 X 6.2mm) SMD 120mA 2000h 85°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEE1HA220AP
  • Part No:
    EEE-1HA220AP
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    8 x 6.2 mm
  • Voltage:
    50 VDC