EEE-1EA221P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (10 X 10.2mm) SMD 310mA 2000h 85A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEE1EA221P
  • Part No:
    EEE-1EA221P
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    10 x 10.2 mm
  • Voltage:
    25 VDC