EEE-1CA4R7NR
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 4.7 µF - 16 V - 20% - 4 X 5.4mm - Surface mount - 20mA - 2000h - 85°C.
Description +
Search Keywords: EEE1CA4R7NR
  • Part No:
    EEE-1CA4R7NR
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    4 x 5.4 mm
  • Voltage:
    16 VDC