EEE-0JA470WR
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 47 µF - 6.3 V - 20% - 4 X 5.4mm - Surface mount - 40mA - 1000h - 85°C.
Description +
Search Keywords: EEE0JA470WR
  • Part No:
    EEE-0JA470WR
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    4 x 5.4 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC