EEE-0JA330WAR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 6.3V 20% (4 X 5.4mm) SMD 22mA 1000h 85°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEE0JA330WAR
  • Part No:
    EEE-0JA330WAR
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    4 x 5.4 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC