EEA-GA1E680
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 68uF 25V 20% (8 X 7mm) Radial 2.5mm 100mA 1000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEAGA1E680
  • Part No:
    EEA-GA1E680
  • Capacitance Value:
    68 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 7 mm
  • Voltage:
    25 VDC