EEA-GA1C220B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 16V 20% (5 X 7mm) Radial 5mm 50mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEAGA1C220B
  • Part No:
    EEA-GA1C220B
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    5 x 7 mm
  • Voltage:
    16 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 13
Can Ship immediately Buy all 13 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000