ECW-U2182KC9
Panasonic
Cap Film 0.0018uF 250V PEN 10% (4.8 X 3.3 X 1.4mm) Stacked 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 12/26/2025
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWU2182KC9
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-U2182KC9
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Dielectric:
    Pen
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0018 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Termination Style:
    N/R
  • Size:
    4.8 x 3.3 x 1.4 mm