ECW-HC3F103J
Panasonic
Cap Film 0.01uF 3000V PP 5% (25.8 X 8.2 X 16.1mm) Radial 22.5mm 85°C Bulk
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHC3F103J
  • Part No:
    ECW-HC3F103J
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    3000 VDC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    25.8 x 8.2 x 16.1 mm