ECW-HA3C562J
Panasonic
Cap Film 0.0056uF 1600V PP 5% (17.8 X 6.8 X 9.6mm) Radial 15mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHA3C562J
  • Part No:
    ECW-HA3C562J
    EAR99
    2000
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0056 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    17.8 x 6.8 x 9.6 mm