ECW-HA3C432HB
Panasonic
Cap Film 0.0043uF 1600V PP 3% (17.8 X 6.2 X 13.9mm) Radial 10mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHA3C432HB
  • Part No:
    ECW-HA3C432HB
    EAR99
    3000
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0043 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    17.8 x 6.2 x 13.9 mm