ECW-HA3C182JB
Panasonic
Cap Film 0.0018uF 1600V PP 5% (17.8 X 6.4 X 14.1mm) Radial 10mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHA3C182JB
  • Part No:
    ECW-HA3C182JB
    EAR99
    3000
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0018 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    17.8 x 6.4 x 14.1 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 211
Can Ship immediately Buy all 211 in-stock or the regular minimum order quantity of 250