ECW-HA3C153JB
Panasonic
Cap Film 0.015uF 1600V PP 5% (20.3 X 7.6 X 18.5mm) Radial 10mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHA3C153JB
  • Part No:
    ECW-HA3C153JB
    EAR99
    1600
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.015 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    20.3 x 7.6 x 18.5 mm