ECW-H20622HV
Panasonic
Cap Film 0.0062uF 2000V PP 3% (23 X 8 X 16.5mm) Radial 20mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH20622HV
  • Part No:
    ECW-H20622HV
    EAR99
    100
  • Voltage:
    2000 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0062 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    23 x 8 x 16.5 mm