ECW-H16473JVB
Panasonic
Cap Film 0.047uF 1600V PP 5% (28 X 15 X 28.5mm) Radial 17.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH16473JVB
  • Part No:
    ECW-H16473JVB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    28 x 15 x 28.5 mm