ECW-FE2W105J
Panasonic
Cap Film 1uF 450V PP 5% (17.5 X 7 X 12.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWFE2W105J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-FE2W105J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    450 VDC
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    17.5 x 7 x 12.5 mm