ECW-FD2W225J4
Panasonic
Cap Film 2.2uF 450V PP 5% (17.5 X 11.1 X 19.3mm) Radial 7.5mm 110°C Ammo
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWFD2W225J4
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-FD2W225J4
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    450 VDC
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    17.5 x 11.1 x 19.3 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 60
Can Ship immediately Buy all 60 in-stock or the regular minimum order quantity of 200