ECW-FA2J224JQ
Panasonic
Cap Film 0.22uF 630V PP 5% (18.2 X 7.1 X 17.3mm) Radial 15mm 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWFA2J224JQ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-FA2J224JQ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.22 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18.2 x 7.1 x 17.3 mm