ECW-FA2J154JQ
Panasonic
Cap Film 0.15uF 630V PP 5% (18.2 X 6 X 16.2mm) Radial 15mm 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWFA2J154JQ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-FA2J154JQ
  • Unit of Measure:
    EAR99
    1000
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.15 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    18.2 x 6 x 16.2 mm