ECW-FA2J154J4
Panasonic
Cap Film 0.15uF 630V PP 5% (18.2 X 6 X 16.2mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWFA2J154J4
  • Part No:
    ECW-FA2J154J4
    EAR99
    500
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.15 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    18.2 x 6 x 16.2 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 420
Ships today, if you order in Buy all 420 in-stock or the regular minimum order quantity of 500