ECW-FA2J105J
Panasonic
Cap Film 1uF 630V PP 5% (26 X 11.1 X 16.2mm) Radial 22.5mm 105°C Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWFA2J105J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-FA2J105J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    600
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    26 x 11.1 x 16.2 mm