ECW-F6304HLB
Panasonic
Cap Film 0.3uF 630V PP 3% (20.5 X 10.9 X 22.2mm) Radial 12.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF6304HLB
  • Part No:
    ECW-F6304HLB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.3 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    20.5 x 10.9 x 22.2 mm