ECW-F6274RHL
Panasonic
Cap Film 0.27uF 630V PP 3% (20.5 X 10.4 X 21.7mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF6274RHL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-F6274RHL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    300
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.27 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    20.5 x 10.4 x 21.7 mm