ECW-F4913RHL
Panasonic
Cap Film 0.091uF 400V PP 3% (13 X 7.8 X 15.7mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4913RHL
  • Part No:
    ECW-F4913RHL
    EAR99
    800
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.091 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    13 x 7.8 x 15.7 mm